Карта нерекомендованих для купання місць у Харківській області (оновлена)

Пляж

За результатами останніх санітарно-мікробіологічних досліджень води поверхневих водойм понаднормативний вміст лактозопозитивних кишкових паличок (ЛКП) встановлено в 5 місцях масового відпочинку населення на території міста Харкова з 6, які знаходяться під моніторинговим контролем.
У воді поверхневих водойм Олексіївського лугопарку, гідропарку «Удянський», Журавлівського гідропарку вміст ЛКП знаходиться на рівні 6 200 при нормі не більше 5 000 на літр. Невідповідність води гігієнічному нормативу, як і раніше, спостерігається на пляжах Безлюдівського та Петренківського водоймищ, де індекс ЛКП наразі становить 9 500 на літр.
Перевищення у воді водойм нормативного вмісту лактозопозитивних кишкових паличок вказує на потенційну можливість наявності у воді збудників кишкових інфекційних захворювань та є підставою для обмеження використання цих водойм для купання.
На даний час також залишаються актуальними рекомендації щодо обмеження використання водойм для купання в межах акваторії пляжів на річці Берестовій у місті Краснограді та селищі Зачепилівці та на ставку пляжу «Комсомольський» поблизу смт Кегичівка.

Перелік пляжів, які наразі не є безпечними для купання, відображені на карті, яка оновлюється при отриманні нових результатів лабораторних досліджень.


Перелік місць масового відпочинку на водних об’єктах, які знаходяться під моніторинговим контролем Державної установи «Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» розміщено тут: https://drive.google.com/open?id=1pNY_uvu9dpvJwFM9vkmt5yH6WYgMS-Pt&usp=sharing