Про завершення заходів по локалізації та ліквідації спалаху сальмонельозної інфекції

дезврач

Станом на 21.07.2021 нових випадків захворювань не зареєстровано. Загальна кількість хворих становить 90 осіб, з них 19 дітей.

За даними закладів охорони здоров’я всі хворі закінчили лікування та виписані у задовільному стані.

У 45-ти хворих діагноз сальмонельозу підтверджено лабораторно виділенням сальмонели (S.enteritidis), 45-ти хворим діагноз сальмонельозу встановлено клінічно, епідеміологічно. У 12-ти хворих виявлені інші збудники групи кишкових інфекцій.

Дослідження по підтвердженню та ідентифікації виділених культур сальмонел завершені. Культури сальмонел виділені від хворих, з об’єктів зовнішнього середовища (змив «дошка розділова»), готових страв ідентифіковані та підтверджені як Salmonella. гр.D1 Enteritidis var.jena. Вони є ідентичними за культуральними, біохімічними, серологічними властивостями та чутливістю до антибактеріальних препаратів.

Виявлені під час епідеміологічного розслідування порушення призвели до масивної бактеріальної контамінації об’єктів зовнішнього середовища, харчових продуктів та готових страв сальмонелою та іншими збудниками кишкових інфекцій, що стало причиною інфікування як відвідувачів так і працівників, які вживали готові страви у закладі. Підтвердження ідентичності виділених культур сальмонел свідчить про єдине джерело інфекції та етіологічний фактор виникнення спалаху.

Під час розслідування достовірно встановити загальну кількість та безпосередньо працюючих осіб у закладі і провести їх обстеження не представилось можливим. Зазначене не виключає наявності серед них хворих або бактеріоносіїв сальмонельозної інфекції, тобто ймовірного джерела.

Враховуючи вище зазначене вважаємо, що основною причиною спалаху було вживання неякісного харчового продукту (суші), виготовленого в умовах незадовільного санітарного стану виробництва. Обставинами, що сприяли виникненню спалаху було недотримання вимог санітарного законодавства при приготуванні, зберіганні та реалізації готових страв (суші). Джерело інфекції не встановлено.

Протиепідемічні заходи завершені.