Про результати лабораторних досліджень води з джерел нецентралізованого водопостачання на території Харківської області за 6 місяців 2021 року

Вода

За 6 місяців 2021 року в м. Харкові та Харківській області за санітарно-хімічними показниками досліджено 1257 проб води з джерел нецентралізованого водопостачання, з яких 41,6% не відповідали вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

У досліджених пробах води виявлені перевищення нормативних показників по загальній жорсткості, каламутності, кольоровості, окиснюваності, вмісту нітратів, аміаку, сульфатів,  хлоридів, сухого залишку, заліза, фтору.

Основним з проблемних питань регіону залишається перевищення вмісту нітратів у воді джерел нецентралізованого водопостачання, що є одним з основних чинників, який негативно впливає на стан здоров’я населення, особливо дітей. За 6 місяців 2021 року у воді колодязів, яку споживають діти віком до 3-х років, кратність перевищення вмісту нітратів до 2,5 ГДК (гранично допустима концентрація) реєструвалась у Куп’янському районі; перевищення до 5,0 ГДК – у Чугуївському районі; перевищення до 7,0 ГДК – у Лозівському та Ізюмському районах, перевищення до 11,0 ГДК – у Красноградському, Богодухівському та Харківському районах.

Перевищення ГДК нітратів встановлено у 34,9% досліджених проб води з колодязів. На жаль, отруєння дітей нітратами продовжують реєструватися. У минулому році зареєстровано 4 випадки водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей, які споживали воду з колодязів в населених пунктах Дергачівського, Барвінківського районів, міста Люботина та із свердловини на території приватного домоволодіння у місті Харкові.

За мікробіологічними показниками досліджено 466 проб води з колодязів та каптажів джерел, з них 38,6% проб не відповідають нормативам.

У місті Харкові досліджено 24 проби води з каптажів природних джерел. Протягом  6 місяців 2021 року у воді  з  5 джерел реєструвались проби з відхиленнями від норм за мікробіологічними показниками (Петренки-1, Петренки-2, Петренки-3,  по вул. Бучми (права та ліва сторона) та Олексіївська балка по вул. Клочківській). Вода з каптажу джерела у парку «Юність» не відповідала нормативним вимогам за санітарно-хімічними показниками — встановлені перевищення ГДК нітратів та загальної жорсткості.