Захворювання на ботулізм у Харківський області

ботулизм

04 серпня 2021 року до   ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ України» надійшло друге у поточному році екстрене повідомлення про випадок захворювання на ботулізм. Хвора – 31-річна мешканка м. Харкова, знаходячись на відпочинку у м. Бердянськ Запорізької області, вживала  продукти моря (мідії та лангустини) у місцевому кафе, запиваючі страви алкогольними напоями.

Страви жінка вживала 29 липня 2021 року разом з чоловіком та своєю сестрою. Через 3 доби у жінки з’явились симптоми отруєння – нудота, блювота, загальна слабкість. При цьому у її чоловіка ще 30 липня протягом однієї доби була діарея та підвищення температури до 380С. Сестра почувала себе добре. За медичною допомогою, незважаючи на зростання симптомів отруєння, постраждала не зверталась, а лікувалась «лоперамідом». Ще через 3 доби – 04.08.2021, у постраждалої погіршився зір (з’явилось двоїння в очах). Тільки тоді вона вирішила звернутись за медичною допомогою. На сьогоднішній день хвора у стані середньої важкості госпіталізована до   КНП ХОР «Обласна клінічна інфекційна лікарня». Після госпіталізації жінці відразу ввели ботулінічний антитоксин гептавалентний, виробництва Канада.

Звертаємо увагу на необхідність негайного звернення за медичною допомогою при перших ознаках харчового отруєння та неприпустимість самолікування при збереженні або нарастанні симптомів отруєння.

Про причини, симптоми та профілактику захворювань на ботулізм читайте тут: https://moz.gov.ua/article/health/jak-zapobigti-botulizmu