Карта нерекомендованих для купання місць у Харківській області (оновлена)

Карта пляжі

За результатами санітарно-мікробіологічних досліджень проб води поверхневих водойм встановлено, що у воді в межах зони купання пляжу загального користування Лозівської міської ради у с. Братолюбівка Катеринівського старостинського округу Лозівського району вміст лактозопозитивних кишкових паличок знаходиться на рівні 240 000 при нормі не більше 5 000 на літр.

У зв’язку з цим не рекомендуємо купання у цій водоймі.

На даний час у зв’язку з перевищенням нормативного вмісту лактозопозитивних кишкових паличок залишаються актуальними рекомендації щодо обмеження використання водойм для купання в межах акваторії Журавлівського гідропарку, Безлюдівського та Петренківського водоймищ,  Основ’янського озера у місті Харкові, на річці Берестовій у місті Краснограді та смт Зачепилівка Красноградського району та на ставку пляжу  «Комсомольський» поблизу смт Кегичівка. У зв’язку з виявленням антигенів ротавірусів у воді Петренківського водоймища у м. Харків, ставка «Копань» у м. Богодухів та річки Уди в смт Золочів Богодухівського району, антигенів вірусів гепатиту А у воді річки Уди в смт Золочів та сальмонели у воді річки Сіверський Донець у м. Ізюм, купання в межах акваторії цих пляжів не рекомендується.

Перелік пляжів, які наразі не є безпечними для купання, відображені на карті, яка оновлюється при отриманні нових результатів лабораторних досліджень.

Перелік місць масового відпочинку на водних об’єктах, які знаходяться під моніторинговим контролем Державної установи «Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» розміщено тут: https://drive.google.com/open?id=1pNY_uvu9dpvJwFM9vkmt5yH6WYgMS-Pt&usp=sharing