Про реєстрацію завізного випадку малярії у м. Харків

мал

24 серпня 2021 року зареєстровано завізний випадок тропічної малярії у мешканки міста Харкова, 1979 року народження, яка 16.08.2021 повернулася до України з Федеративної Республіки Нігерії.

Під час перебування у вищезазначеній країні малярією не хворіла, проте, відмічала покуси комарів. Індивідуальну хіміопрофілактику до виїзду та під час перебування не проводила.

При проведенні епідеміологічного розслідування встановлено, що 20.08.2021 у хворої з`явились клінічні ознаки захворювання: загальна слабкість, головний біль, підвищення температури тіла до 38,5 0С. За медичною допомогою не зверталась.

24.08.2021 хвора звернулася за медичною допомогою до відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги КНП ХОР «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» машиною якої госпіталізована до закладу охорони здоров’я, де під час обстеження були виявлені збудники тропічної малярії.

В осередку, за місцем проживання хворої, фахівцями Харківської міської філії нашої установи проведено епідеміологічне розслідування та запроваджено комплекс протиепідемічних заходів.

Довідкова інформація. За 2020 рік та поточний період 2021 року в області зареєстровано 9 завізних випадків малярії, у т.ч. 2 летальні (мешканці м. Харкова, які перебували в країнах Африканського континенту та не проводили індивідуальну хіміопрофілактику).

Нагадуємо! Малярія – інфекційна хвороба, яка найбільш поширена в країнах з тропічним кліматом й протікає із загальним нездужанням, нападами ознобу, підвищенням температури тіла, порушеннями різних органів та систем організму.

Якщо Ви плануєте з будь – якою метою відвідати країни з тропічним та субтропічним кліматом, де поширена малярія, Вам необхідно пройти курс профілактичного лікування (хіміопрофілактики). Препарат визначається лікарем з урахуванням ступеню поширеності малярії у кожній конкретній місцевості. Профілактичних щеплень проти малярії не існує.

Пам`ятайте! Якщо після відвідування країни з тропічним кліматом у Вас виникла лихоманка, з’явився головний біль, слабкість, озноб чи інші симптоми, негайно звертайтесь до лікаря! Обов’язково повідомте, яку країну Ви відвідували та коли!