Отруєння грибами у Харківський області

123

У Харківській області зареєстрований вже третій в поточному році випадок отруєння людей дикорослими грибами і другий випадок на території Солоницівської селищної територіальної громади Харківського району.

Постраждалі – бабуся та онука, мешканці с. Подвірки, вживали гриби, зібрані у місцевому лісі. Гриби, ідентифіковані постраждалими як «сироїжки», були попередньо відварені.

Перші симптоми отруєння – загальна слабкість, блювота та диспепсичні розлади у обох постраждалих виникли через 2-3 години після вживання грибів.

Після появи симптомів отруєння постраждалі були госпіталізовані  у стані середньої важкості до спеціалізованого закладу охорони здоров’я, у якому знаходились протягом доби. Після зникнення симптомів отруєння виписані з лікарні в задовільному стані для амбулаторного лікування за місцем проживання.

Шановні громадяни, пам’ятайте – отруєння грибами краще попередити, ніж потім лікувати. Тому ми не рекомендуємо збирати та споживати дикорослі гриби. У разі виникнення будь-яких симптомів отруєння після вживання грибів, необхідно відразу звернутись за медичною допомогою.