Поліція затримала киянина, який разом із медпрацівниками підробляв COVID-сертифікати

моз коронавірус

Правоохоронці викрили незаконну діяльність групи осіб, які займались підробкою та продажем COVID-сертифікатів. Вартість послуги сягала 250 євро.

Вказується, що йдеться про трьох киян 1946, 1976 та 1998 років народження.

Так, 23-річний киянин за допомогою медпрацівників вносив інформацію про здійснення вакцинації в базу даних електронної системи охорони здоров’я, після чого видавав документ для виїзду за кордон.

Клієнтів зловмисник знаходив через соціальні мережі та пропонував їм придбати міжнародний COVID-сертифікат без проходження процедури вакцинації. Йому допомагали сімейна лікарка та медсестра однієї із столичних лікарень. Вони вносили інформацію в базу даних електронної системи охорони здоров’я та видавали COVID-сертифікати. Останній відображався і у додатку “Дія”.

Під час обшуків за місцем роботи медиків та автомобіля затриманого правоохоронці вилучили речові докази. Це – чернетки, гроші, телефон, печатки, бланки сертифікатів та інша документація, що підтверджує протиправну діяльність спільників.

Наразі розпочаті кримінальні провадження за частиною третьою статті 358 Кримінального кодексу України – підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів та частиною другою статті 361 Кримінального кодексу України – несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку.

За процесуального керівництва окружної прокуратури правоохоронці повідомили організатору про підозру у скоєнні злочинів, а суд обрав запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту. Чоловіку загрожує до шести років позбавлення волі.

Також вирішується питання про притягнення до кримінальної відповідальності медичних працівників.

Міністерство охорони здоров’я закликає всіх громадян повідомляти про випадки продажу підробних документів про вакцинацію в поліцію.

 Інформація з сайту МОЗ України