Небезпека в кишені

clip_image002

Технологічні пристрої, які стали супутниками нашого повсякденного життя одночасно стали й новими факторами передачі інфекційних хвороб. Звичайний мобільний телефон набагато брудніший, ніж ми думаємо. На кожному четвертому телефоні є патогенні бактерії. І хоча ми миємо руки, телефони, в кращому випадку, чистимо дуже рідко. Тому вони стають сильно забрудненими, хоча це і не завжди помітно візуально.

Ця проблема дуже важлива для медичних закладів, де пацієнти постійно перебувають у зоні ризику «підхопити» внутрішьолікарняну інфекцію. У цих закладах, особливо в наших умовах, навіть спеціально прийняті заходи з дезінфекції не завжди успішні. І медпрацівники, якщо вони навіть часто дезінфікують свої руки, дуже рідко роблять це після того, як скористалися своїм смартфоном.

Протирати всі мобільні пристрої дезінфікуючим розчином не завжди зручно, тим більше, що більшість хімічних речовин можуть пошкодити електроніку, а ефективність протирання серветками з дезінфікуючми речовинами, останнім часом взагалі піддають сумніву.

Нині запропонований альтернативний варіант знезараження гаджетів – розроблений новий пристрій, який ефективно і швидко знижує рівень мікробного забруднення, потрібно просто покласти в нього свій смартфон (планшет, годинник, телефон), який автоматично переміщується в спеціальну ультрафіолетову камеру для знезараження і через 30 секунд повертається користувачеві. Для опромінення в пристрій вбудовано шість бактерицидних ламп.

За даними тестових випробувань прилад знищує до 99.74% найбільш небезпечних для лікарень бактерій, таких як MRSA, E.Coli і C. Difficile. Крім того, що процес дезінфекції здійснюється дуже швидко, іншою перевагою технології є відсутність використання хімічних розчинів, що забезпечує повне збереження електроніки.

При відсутності можливості знезаразити гаджет, необхідно мити руки або застосовувати шкіряний антисептик (особливо медичним працівникам в умовах стаціонару) після його використання.

Стаття створена за матеріалами сайту PublicHealthBlog