ВООЗ розгляне ситуацію в системі охорони здоров’я України на спеціальній сесії Європейського регіонального комітету

МОЗ

Спеціальна сесія Регіонального комітету Всесвітньої організації охорони здоров’я відбудеться 10–11 травня 2022 р. та буде присвячена системі охорони здоров’я України й більш широким наслідками повномасштабного вторгнення рф, що триває, для систем охорони здоров’я у Регіоні та за його межами. У цій спеціальній сесії Регіонального комітету планується участь міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка.

Зазвичай такі сесії проводяться раз на рік. Але з огляду на поточну ситуацію в Україні, що спричинена військовою агресією рф, 38 держав-членів ВООЗ у Європейському регіоні запропонували Європейському регіональному директору ВООЗ д-ру Хансу Клюге (Hans Kluge) провести спеціальну сесію Комітету для розгляду українського питання.

Поточне рішення щодо проведення у невідкладному порядку спеціальної сесії зумовлене Правилом 5 Правил процедури Регіонального комітету, згідно з яким сесія Комітету може бути проведене протягом 30 днів із пропозиції як мінімум восьми держав-членів.

З огляду на ситуацію в Україні та світі, сесія буде відбуватися у віртуальному режимі з організацією її прямої трансляції.

Нагадаємо, що у перші дні війни міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко закликав ВООЗ використати усі свої важелі і припинити будь-яку співпрацю та обмін інформацією із ворогами людства – російською федерацією.

Інформація з сайту МОЗ України