ЄС знайде лікарняне ліжко для кожного українського пацієнта, який його потребує

МОЗ

Європейський Cоюз продовжує надавати потужну підтримку українській сфері охорони здоров’я та докладає значних зусиль для забезпечення медичною допомогою українських пацієнтів за кордоном. Про це Віктор Ляшко повідомив під час зустрічі з Єврокомісаром з питань охорони здоров’я та безпеки продуктів харчування Стеллою Киріакідес.

За словами міністра охорони здоров’я, наразі українська сторона працює з усіма можливими європейськими інституціями, аби забезпечити якісне лікування наших громадян за кордоном, зокрема що стосується протезування та реабілітації.

«На жаль, змушений констатувати, що російські терористи продовжують забирати в українців найцінніше –  життя та здоров’я. За понад два місяці війни близько 1000 громадян втратили кінцівки, і ми наразі докладаємо максимум зусиль, аби забезпечити їх необхідним лікуванням та реабілітацією. І звісно, головним питанням залишається виготовлення для постраждалих якісних протезів, із чим сьогодні можуть допомогти європейські партнери», – повідомив Віктор Ляшко.

Європейський  Союз наразі обіцяє надати підтримку з протезуванням кінцівок для поранених українських військових та цивільних громадян. Мова йде не лише про виготовлення протезів для українців у країнах ЄС, а й відкриття виробництва на території нашої держави.

Також під час зустрічі обговорили, яким чином ЄС може і надалі задовольняти потреби України в медичному обладнанні.

Єврокомісар Стелла Киріакідес запевнила, що найближчим часом планує візит до України, аби продовжити діалог та висловити підтримку українському народу і медикам, які героїчно працюють у цей складний час.

 Інформація з сайту МОЗ України