Створення національної програми психологічної допомоги обговорили Олена Зеленська та д-р Ганс Клюге

МОЗ

Перша леді України Олена Зеленська зустрілася з директором Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) доктором Гансом Клюге.

Дружина Президента розповіла співрозмовнику про ініційовану нею національну програму з надання психологічної допомоги постраждалим від війни в Україні та звернулася з проханням надати експертну допомогу у створенні такої програми.

«Ви знаєте про фізичні рани й загибель людей, які спричинила в Україні Росія. Ми задумалися над тим, як загоїти більш підступні й тривалі рани – психологічні. Адже можна сказати, що психічне здоров’я нині підірване в кожного українця: у тих, хто безпосередньо пережив насильство в окупації, втрату близьких під обстрілами, у тих, хто безпосередньо воює, — відзначила перша леді.  — Проблеми із психікою мають і ті, хто просто живе в стані постійної тривоги, невизначеності, хто втратив дім і роботу. Від того, як вони подолають зараз цей стрес і шок, загоять цю глибоку рану, без перебільшення, залежить майбутнє нашої країни».

Зі свого боку Ганс Клюге пообіцяв посприяти в організації зустрічі Олени Зеленської з Королевою Бельгії Матильдою, яка є активним амбасадором ООН у сфері проблем психічного здоров’я у світі та опікується кількома відповідними фондами.

Під час згаданої зустрічі перша леді України запропонувала присвятити Всесвітній день психічного здоров’я, який відзначатиметься у жовтні, питанню психічного здоров’я у воєнних умовах.

«Війна в Україні зачепила не тільки нашу державу. Мені здається, психічні наслідки відчули на собі й у Європі», — зауважила вона.

Дружина Президента подякувала ВООЗ за підтримку у воєнний час, зокрема за допомогу обладнанням, технікою, медикаментами, та участь у розслідуваннях воєнних злочинів росіян щодо медиків та руйнування установ.

Інформація з сайту МОЗ України