Нарада з питань ентеровірусних інфекцій

Безымянный

17 травня 2017 року на базі Державної установи «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» проведено семінар-нараду з питань профілактики ентеровірусних інфекцій, зокрема поліомієліту та гострих в’ялих паралічів.

У нараді прийняли участь лікарі педіатри, сімейні лікарі, лікарі епідеміологи, інфекціоністи, бактеріологи, вірусологи закладів охорони здоров’я м. Харкова та Харківської області.

На нараді виступили: завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень та в.о. завідувача вірусологічної лабораторії відділу дослідження біологічних факторів.

Заслухані наступні питання:

– стан епідеміологічного нагляду за поліомієлітом/гострими в’ялими паралічами та результати моніторингу циркуляції ентеровірусів в Україні за 2016 рік, Харківській області за 2016 рік та I квартал 2017 року. Організація профілактичних та протиепідемічних заходів у вогнищах гострих в’ялих паралічів;
– правила забору та доставки біоматеріалу для вірусологічних та серологічних досліджень на ентеровірусні інфекції.

Обговорені проблемні питання щодо забезпеченості поліомієлітною вакциною та охоплення щепленнями проти поліомієліту дитячого населення, шляхи покращення профілактичної та протиепідемічної роботи в умовах реформування галузі охорони здоров’я.