Завдяки спільній праці фармвиробників, дистриб’юторів та аптек ми успішно протистоїмо ворогу

МОЗ

Завдяки успішній співпраці Міністерства охорони здоров’я, вітчизняних та закордонних фармацевтичних виробників, дистриб’юторів та аптечних мереж Україна успішно протистоїть ворогу. Про це йшлося за міжнародному всеукраїнському форумі «Аптеки світу», в якому взяли участь представники міністерства – перший заступник міністра охорони здоров’я та в. о. генерального директора директорату фармацевтичного забезпечення Іван Задворних.

«Перш за все ми хочемо подякувати всім учасникам фармацевтичного ринку за активну громадянську позицію, гнучкість та готовність працювати 24/7, – зазначив Олександр Комаріда. – Ніхто не був готовий до війни на 100%, проте нам усім вдалося налагодити взаємодію, і ми продовжуємо це робити надалі, постійно спілкуючись і з фармвиробниками, і з дистриб’юторами, і з аптечними мережами».

Так, з початку війни МОЗ розробило низку змін для спрощення умов ввезення, реєстрації та зберігання ліків. Серед таких змін, зокрема:

  • дозволено перевезення лікарських засобів транспортом загального користування та у поштових або багажних відправленнях, за умови дотримання їх умов зберігання, визначених виробником;
  • дозволено зберігання лікарських засобів у складських  приміщеннях, відомості про які відсутні у ліцензійному реєстрі з виробництва лікарських засобів, оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами, імпорту лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів), за умови дотримання їх умов зберігання, визначених виробником.

На період воєнного стану МОЗ максимально спростило всі процедури щодо обігу лікарських засобів: реєстрацію та екстрену реєстрацію препаратів, рецептурний відпуск з аптек тощо. Завдяки цьому весь ланцюг постачання фармпродукції в Україні працює стабільно, а пацієнти отримують необхідні препарати.

Нині ж міністерство розробляє критерії для скасування реєстрації лікарських засобів, вироблених у росії чи Білорусі. Нагадаємо, відповідний закон ухвалила Верховна Рада України, тож він очікує на підписання Президентом Володимиром Зеленським.

 Інформація з сайту МОЗ України