Щодо якості води водних об’єктів, що використовуються для купання

Пляж

За результатами останніх санітарно-мікробіологічних досліджень проб води поверхневих водойм встановлено, що у воді в межах зони купання на річці Мерла в
смт Краснокутську Богодухівського району вміст лактозопозитивних кишкових паличок знаходиться на рівні 24 000 при нормі не більше 5 000 на літр.

Перевищення гігієнічного нормативу вмісту у воді лактозопозитивних кишкових паличок свідчить про можливу наявність у водоймі збудників кишкових інфекційних захворювань. Тому для уникнення таких ризиків для здоров’я населення,  купання у цій водоймі не рекомендується.

Разом з тим нагадуємо про небезпеку купання у водоймах на територіях проведення бойових дій та в незнайомих місцях  у зв’язку з можливою наявністю  в них вибухонебезпечних та інших небезпечних предметів. Купання у водоймах є повністю безпечним лише в місцях, визначених органами місцевого самоврядування, де проведене обстеження дна в межах акваторії пляжу, та проводиться лабораторний контроль якості води.

Точки моніторингу якості води на території міста Харкова та Харківської області (де не ведуться бойові дії)  зазначені тут https://drive.google.com/open?id=1pNY_uvu9dpvJwFM9vkmt5yH6WYgMS-Pt&usp=sharing