Розпочалося навчання операторів «гарячих ліній», які працюють з українцями, постраждалими внаслідок бойових дій

МОЗ

21 липня відбувся тренінг «Перша психологічна допомога та кризова інтервенція». У ньому взяли участь 13 операторів «гарячої лінії» Міністерства охорони здоров’я України.

Захід провели тренери Міжнародної організації з міграції (МОМ). Учасники вдосконалили знання з організації роботи та надання першої психологічної допомоги людям, які пережили травматичні події. Опрацювали й теми професійного вигорання та втоми від співчуття. Учасники отримали багато практичних рекомендацій та вправ на зниження тривожності абонентів.

Планується масштабувати подібне навчання на операторів інших урядових «гарячих ліній».

Навчання пройшли й оператори кол-центру Мінреінтеграції. За підтримки незалежної міжнародної медичної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів» 20 операторів узяли участь у тренінгах зі стрес-менеджменту. Це дуже важливі навички, оскільки оператори щодня працюють з людьми, які перебувають у кризових станах, стали жертвами війни або пережили травматичні події. Наступний етап їхнього навчання запланований на 30 липня.

Мінсоцполітики спільно з Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) розпочали тренінги з підготовки 75 тренерів серед фахівців 25 регіональних центрів соціальних служб за курсом Самодопомога+ (стрес-менеджмент). Після завершення курсу навчені тренери поширюватимуть практику серед соціальних робітників, працівників та фахівців із соціальної роботи у всіх регіонах країни, для того, щоби кожен українець, який звертається по допомогу до соціальних служб, міг отримати психологічну підтримку та навчився управляти власним стресом. Подальше навчання тренерів проходитиме за підтримки (супервізії) ВООЗ та експертів проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe). Тренінги проводяться за фінансової підтримки Бюро USAID з питань гуманітарної допомоги та Норвезького агентства з розвитку та співробітництва (Norad).

Заходи відбулися в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Програма має на меті допомогти усім, хто постраждав від війни, подолати стрес та наслідки пережитих травматичних подій, запобігти розвитку психічних розладів. Розроблення та впровадження програми координує Міністерство охорони здоров’я України у тісній взаємодії з українськими та іноземними фахівцями. Ініціатива реалізується за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

 Інформація з сайту МОЗ України