Міжнародний день турботи про себе

день турботи про себе

Щорічно 24 липня відзначається Міжнародний день турботи про себе. Це можливість нагадати собі про увагу до свого здоров’я, до життя, до себе особисто. У метушні днів ми часом забуваємо про найважливіше – дбати про себе. Навантаження на роботі, висока відповідальність, напруга, їжа «на скору руку» – всім цим ми зношуємо себе. Це негативно відбивається на якості життя.

Перш за все важлива турбота про своє здоров’я. Турбота про своє здоров’я повинна стати способом життя!

5 головних правил здорового способу життя:

  1. Раціональне харчування – до 5 разів на добу дрібними порціями, при цьому основне навантаження повинно бути у першій половині дня. Не зловживайте смаженим, копченим, солодким, виключайте з раціону напівфабрикати, фаст-фуди тощо. Надавайте перевагу їжі, яку готуєте самостійно. Поступово зменшуйте кількість солі до 5 г на добу; випивайте до 2 літрів води.
  2. Будьте активними, життєрадісними і відкритими до світу. Більше ходіть пішки, гуляйте в парках і лісах, дихайте свіжим повітрям і займайтеся спортом. Рухайтеся назустріч міцному здоров’ю і довголіттю!
  3. Здоровий спосіб життя жодним чином не сумісний з шкідливими звичками: куріння, вживання алкоголю й, тим більше, наркотичних речовин.
  4. Правильний розпорядок дня, це перш за все, 8-ми годинний здоровий сон. Потрібно привчити свій організм лягати і прокидатися в один і той же час, незалежно від того, будній чи вихідний день.
  5. Позитивний настрій кожен день! Не зациклюйтеся на невдачах і промахах. Знайте, що себе потрібно любити і також піклуватися про свій емоційний стан, а це – корисні звички, заняття до душі, приємні люди навколо або цікава робота.

Турботою про себе можна вважати будь-яку діяльність, за допомогою якої ми усвідомлено вкладаємо енергію, час, гроші в своє психічне, емоційне і фізичне здоров’я. Правильна турбота про себе вкрай важлива для підтримки гарного настрою і зниження тривожності.

Нехай самопочуття буде прекрасним кожен день, а організм легко справляється з будь-якими навантаженнями. Головне  – піклуйтеся про себе і не забувайте зайвий раз себе чим-небудь порадувати, адже позитивні емоції потрібні зараз, як ніколи!