Рекомендації по очищенню води

Рекомендації по воді

Бойові дії, що розпочалися на території України 24 лютого 2022 року, безпосередньо або опосередковано негативно вплинули на якість питної води в Україні. Пошкодження інфраструктури водопостачання та очищення води, відсутність можливостей для належного технічного обслуговування, забруднення поверхневих та підземних водних ресурсів внаслідок пошкодження промислових, сільськогосподарських та інших об’єктів призвели до обмежень у забезпеченні населення якісною та безпечною питною водою. У зв’язку з цим зростають ризики виникнення інфекційних захворювань, пов’язаних із водою, зокрема: діарею, гепатит, холеру та інші.

Технічною робочою групою з якості води кластеру WASH (Water, Sanitation and Hygiene, кластер ООН з питань водопостачання, санітарії та гігієни) розроблені «Рекомендовані варіанти очищення води в домогосподарствах для гуманітарних організацій в Україні», які рекомендовані для використання Міністерством охорони здоров’я України.

У цьому документі висвітлюються варіанти очищення води в домогосподарствах, які можна впроваджувати для зниження ризику захворювань, у випадках коли вода, що подається в домогосподарства, не проходить очистку.

Рекомендації призначені, в першу чергу, для гуманітарних організацій, які здійснюють заходи з водопостачання. Але вони також можуть бути корисними для широкого кола населення, яке не забезпечене централізованим водопостачанням.

З документом можливо ознайомитись за посиланням:

Рекомендації по воді