Щодо якості води водних об’єктів, що використовуються для купання

Пляж

Під моніторинговим наглядом ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» знаходиться 10 місць для купання на водних об’єктах міста Харкова та Харківської області (де не ведуться бойові дії). Точки моніторингу якості води поверхневих водойм зазначені тут https://drive.google.com/open?id=1pNY_uvu9dpvJwFM9vkmt5yH6WYgMS-Pt&usp=sharing

Результати повторних санітарно-мікробіологічних лабораторних досліджень проб води поверхневих водойм, відібраних у межах зони купання на річці Мерла в смт Краснокутськ, відповідають нормативним вимогам.

У зв’язку з цим наразі відсутні обмеження щодо використання цієї водойми для купання.

За результатами санітарно-мікробіологічних досліджень встановлено, що на сьогодні в межах зони купання 6 водойм (Журавлівський гідропарк, Олексіївський лугопарк, Основянське озеро та Петренківське водоймище в місті Харків, річка Берестова в смт Зачепилівка Красноградського району, ставок Копань в місті Богодухів) проби води за вмістом лактозопозитивних кишкових паличок не відповідали гігієнічному нормативу (не більше 5 000 на літр).

Перевищення гігієнічного нормативу вмісту у воді лактозопозитивних кишкових паличок свідчить про існуючі ризики для здоров’я населення через потенційну небезпеку наявності у водоймах збудників кишкових інфекційних захворювань. Тому купання в цих водоймах не рекомендується.

Перелік пляжів, які наразі не є безпечними для купання, відображені на карті, яка оновлюється при отриманні нових результатів лабораторних досліджень.