Про результати моніторингу води питної на території Харківської області

вода д

За період з 26.07.2022 по 01.08.2022 в місті Харкові та Харківській області в рамках щоденного моніторингу за якістю та безпечністю питної води з мереж централізованого питного водопостачання досліджено 78 проб води на санітарно-хімічні показники та 115 проб на мікробіологічні показники епідемічної безпеки. За результатами лабораторних досліджень всі проби води відповідали вимогам Державних санітарних норм і правил «Показники безпечності та окремі показники якості питної води в період воєнного стану та надзвичайних ситуацій іншого характеру», затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 22 квітня 2022 року № 683.

Як повідомлялось раніше https://labcenter.kh.ua/?p=26403, не відповідали вимогам гігієнічних нормативів за показниками епідемічної безпеки проби води з наступних каптажів (парк Юність, Олексіївська балка по вул. Клочківській та джерело поблизу Петренківського водоймища).

Водночас повідомляємо про високий вміст нітратів у воді з джерела в парку Юність, який перевищує гігієнічний норматив в 1,75 раза, та нагадуємо, що таку воду категорично не можна використовувати для вигодовування немовлят й малолітніх дітей та не рекомендується вживати іншим групам населення. Про небезпеку нітратів у питній воді читайте тут https://labcenter.kh.ua/?p=25788.