Про ситуацію з холери в Харківській області

хол

І в умовах війни фахівцями ДУ «Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» здійснюється моніторинг за циркуляцією холерного вібріона в воді відкритих водойм області.

За мирні часи в області було визначено 43 стаціонарні точки забору води з відкритих водойм (місця водозабору для централізованого водопостачання та рекреаційні зони), в яких проводився у літній період багаторічний моніторинг за холерою.

На сьогодні через активні бойові дії та тимчасову окупацію частини території області майже вдвічі скоротилися об’єми досліджень. Так для дослідження води з р. Сіверський Донець залишилась тільки 1 точка у м. Зміїв, немає можливості проводити забір води з р. Оскіл, Травянського водосховища, частини ставків, де у попередні роки була підтверджена циркуляція холерного вібріону.

Під час моніторингу у 2022 році з досліджених проб було виділено 21 культуру холерного вібріону Всі культури ідентифіковано як холерний вібріон неО1 групи (неаглютинуючий), який не викликає епідемічну захворюваність.

Протягом червня-липня 2022 року за первинними діагнозами зареєстровано 288 випадків гострих кишкових інфекцій, з яких 83 за наявність клінічних показань лабораторно  обстежено на холеру. У жодного з захворілих при дослідженнях збудника холери або холеропобідних вібріонів не виділено.

Довідково. Холера – гостра кишкова інфекція, яка через можливість швидкого поширення віднесена ВООЗ до захворювань, які контролюють Міжнародними медико-санітарними правилами. Має короткий інкубаційний період (до 7 діб), клінічні прояви – дуже часті випорожнення та блювота. Основною причиною смерті є зневоднення організму. Існує де-кілько видів холерних вібріонів, з яких епідемічну небезпеку мають О1 та О139. Спалахи холери супроводжують стихійні лиха та війни, коли порушується водопостачання населенню.