Міжнародний день «Лікарі світу за мир»

лік

Цей міжнародний день був запропонований організацією “Лікарі світу за запобігання ядерній загрозі”. Його відзначають у роковини бомбардування японського міста Хіросіми 6 серпня 1945 року.  Лікарі світу  святкують цей день своєю повсякденною роботою та хвилиною мовчання по загиблим лікарям та невинним жертвам у всьому світі.

В цей особливий день лікарі планети Земля солідарно закликають політиків покласти край війнам, припинити вбивства і кровопролиття, згадати про гуманізм і милосердя. На превеликий жаль, сотні українців зараз гинуть, захищаючи територіальну цілісність своєї  Батьківщини, боронячи Україну від загарбників. Українські лікарі не виходять з операційних, проводячи надскладні операції, всі вони віддаються до останнього, щоб якомога більше людей продовжували жити. Надаючи допомогу на передовій, медики наражаються на смертельну небезпеку, отримують поранення, а дехто з них – гине. Всі ми розуміємо, що найбільша цінність – це людське життя.

Лікарі довго вчаться  та сумлінно працюють задля того, щоб кожна людина мала шанс одужати і радіти життю, розвиватися, примножувати культурні, наукові надбання людства. У світі, де стільки тяжких невиліковних хвороб, страждань і болю, де лікарі й так не покладають рук, розпалювати нищівну війну можуть лише злочинні режими.

Лікарі поза політикою, однак українські лікарі сьогодні потребують підтримки професійної спільноти усього світу.
Отже, цього дня,  лікарі України, і світу  закликають до встановлення миру по всій землі і в Україні. Хай буде мир зараз і назавжди!