Подбайте про теплий одяг та взуття завчасно

тофб

Зима 2022-2023 року обіцяє бути особливо складною на тлі війни.  Тому температура повітря в оселях українців може бути значно нижчою за оптимальну. При  низьких температурах наше тіло втрачає тепло швидше, ніж виробляє. Для того, щоб вберегтися від переохолодження та почувати себе комфортно,  потрібно заздалегідь подбати про відповідний одяг.

Одяг при низьких температурах повинен забезпечувати  людину теплом, бути  зручним  та безпечним. Перевагу варто віддавати натуральним матеріалам – бавовна, вовна, які краще зберігають тепло.

Для оптимальної терморегуляціі важлива багатошаровість одягу. Завдяки повітряному прошарку між одежею  тепло краще зберігається. Як правило, одяг повинен бути тришаровим:

– нижній шар (спідня білизна, шкарпетки, термобілизна) має відводити вологу, адже мокре тіло втрачає більше тепла;

–    середній шар (светри, кофти тощо) утримує тепло;

–   верхній шар  захищає  від  зовнішніх  чинників (дощу, снігу, вітру), тому він має бути з щільних матеріалів, що відштовхують воду.

Що більше шарів одягу – то тепліше. Однак одяг має бути з м’яких тканин і не сковувати рухи.

Не залишайте без утеплення кінцівки та голову, через них втрачається чимало тепла. Особливо потрібно подбати про ноги. Взуття повинно бути м’яким і теплим, відповідного розміру з розрахунку на об’ємні шкарпетки. Шкарпетки теж мають бути вільними й без тугих гумок, які можуть здавлювати судини й порушувати кровообіг. Не можна допускати потіння ніг, волога охолоджує ноги ще швидше, тому шкарпетки й взуття повинні бути завжди сухими. Для додаткового підігріву можна придбати термохімічні устілки-грілки (зберігають тепло до 4 год.) або устілки  з обігрівом на акумуляторі.

Варто мати вдома декілька  ковдр, бажано пухових. Не буде зайвим також  ковдра чи простирадло з електропідігрівом чи спальний мішок.

Проте не забувайте, що навіть правильно підібраний теплий одяг лише частково може врятувати від переохолодження. Важливо підтримувати достатню фізичну активність, раціонально та правильно харчуватись.