МОЗ провело стратегічну сесію з представниками Всесвітньої організації охорони здоров’я

МОЗ

Сьогодні міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко разом із заступниками провів стратегічну сесію з Главою Бюро ВООЗ в Україні д-ром Ярно Хабіхтом та представниками бюро ВООЗ в Україні. Обговорили плани співпраці на найближчий рік, основні напрями та проєкти. Україна продовжує працювати над реформуванням системи охорони здоров’я, реалізуючи на місцях положення прийнятих, в тому числі і в умовах війни, законодавчих актів, що необхідні для покращення роботи медичної системи. Також зусилля спрямовані на процеси, пов’язані з європейською інтеграцією, розробку та експертну оцінку нормативно-правових актів у сфері охорони здоров’я, оцінку їх відповідності нормам Європейського Союзу. Військова агресія рф призводить до значних руйнувань в медичній сфері, тому питання відновлення медичних закладів є одним з ключових в нашій роботі з партнерами.

«Всесвітня організація охорони здоров’я — наш багаторічний надійний партнер як у стратегічних питаннях розвитку системи охорони здоров’я в Україні, так і у подоланні нових екстрених викликів, спричинених повномасштабною війною. Міністерство охорони здоров’я має три основні пріоритети: доступність медичної допомоги, її якість та безоплатність для пацієнта. Вдячний за постійну експертну, технічну та фінансову допомогу. Чимало проєктів вже реалізовані та продовжують реалізовуватись. Посилюємо співпрацю та впевнено рухаємось далі», – зазначив Віктор Ляшко.

«Стратегічна сесія за участю керівництва Міністерства охорони здоров’я та Бюро ВООЗ в Україні дозволила підбити підсумки нашої співпраці у 2022 році та визначити напрями на 2023 рік. Ми підтримуємо Україну в умовах війни після вторгнення Російської Федерації 24 лютого 2022. Подальше партнерство протягом 2023 року передбачатиме реагування на надзвичайні потреби, підтримку реформ та заходів з відновлення», — сказав доктор Ярно Хабіхт, Представник ВООЗ та Глава Бюро ВООЗ в Україні.

Стратегічна співпраця між Міністерством охорони здоров’я та Бюро ВООЗ в Україні базується на Дворічній угоді про співробітництво на 2022-2023 роки, включаючи реагування на надзвичайні потреби в галузі охорони здоров’я під час війни, відповідно до міжвідомчого Екстреного звернення щодо України 2022 року та Екстреного звернення щодо України 2023 року (що є частиною глобального звернення на підтримку України), а також реагування на надзвичайні ситуації, що стосуються боротьби з COVID-19 та поліомієлітом в країні. Наразі розпочато обговорення щодо подальшої співпраці між ВООЗ та МОЗ в рамках Дворічної угоди про співробітництво на 2024-2025 роки.

Нагадаємо, нещодавно бюро ВООЗ в Україні передало Міністерству охорони здоров’я України 26 автомобілів швидкої допомоги для забезпечення невідкладних потреб пацієнтів у сфері охорони здоров’я під час війни.