Гігієнічне навчання дезінфекторів

Правильна організація та якісне проведення дезінфекційних заходів  в закладах охорони здоров’я – запорука гідної профілактики інфекцій, які пов’язані з наданням медичної допомоги.

В медичних установах проведення дезінфекційних заходів покладено на дезінфекторів та молодших медичних сестер, тому професійна обізнаність персоналу стає складовою їх якості.

Відповідно до Довідника кваліфікаційних характеристик, затвердженого наказом МОЗ України від 29.03.2002 № 117, дезінфектор за професією – є робітником. Кваліфікаційні вимоги до кандидата на посаду: повна або базова загальна середня освіта, підготовка на курсах або на робочому місці.

Відповідно до функціональних обов’язків професійна діяльність дезінфектора безпосередньо пов’язана з використанням хімічних речовин – дезінфекційних засобів.

Так, згідно з п. 37 Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженого наказом Державного комітету з нагляду за охороною праці від 25.01.2005 № 15 «Про затвердження Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та Переліку робіт з підвищеною небезпекою» роботи по дезінсекції, дератизації та дезінфекції є небезпечними. Отже, згідно з п. 3.2 розділу IV наказу МНС України від 22.03.2012 № 627 «Про затвердження вимог до роботодавців щодо захисту працівників від шкідливого впливу хімічних речовин» суб’єкт господарювання повинен забезпечити: гігієнічне навчання працівників відповідно до Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення».

На базі відділення дезінфектології ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» проводиться гігієнічне навчання дезінфекторів закладів охорони здоров’я та підприємств профілактичної дезінфекції. Навчання проводять лікарі-дезінфекціоністи вищої кваліфікаційної категорії з багаторічним досвідом роботи, за затвердженою програмою, яка включає в себе як базові поняття дезінфектології, чинні нормативно-правові акти, так і актуальні у сьогоденні підходи до проведення дезінфекційних заходів.

Навчання проводиться на договірній основі.

Питання та консультації за телефоном відділення дезінфектології  315 01 43.