COVID-19: ПОЧАТОК НОВОЇ ХВИЛІ

омікрон

За останній тиждень (10-16.03.2023)  в Україні підтверджено 18619 випадків COVID-19, що на 21,1% більше ніж на попередньому тижні, померло  101 хворий.

В Харківській області також відмічається зростання захворюваності, за тиждень зареєстровано 262 випадки проти 133 випадків за попередній. Потребували  госпіталізації в стаціонари за важкістю перебігу COVID-19 кожен другий з захворілих.

Серед дітей виявлено 35 хворих (13,4% від всіх випадків за тиждень),  у тому числі діти першого року життя – 14, першого місяця – 4, які інфікувалися від хворих родичів.  Серед захворілих зменшилась питома вага мешканців обласного центру (43,5% проти 60,0% у лютому). На деокупованих територіях за тиждень зареєстровано 13 випадків в 7 ОТГ 4 адміністративних районів.

Протягом березня зростає питома вага позитивних результатів при дослідженнях на SARS-CoV-2 методом ПЛР, що свідчить про наростання інтенсивності епідпроцесу. За результатами секвенувань, проведених референс-лабораторією з діагностики ВІЛ/СНІДу, вірусних та особливо небезпечних патогенів ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України», в нашій області продовжує циркулювати штам Оmicron. Наявність нової лінії XBB.1.5 не підтверджено.

За ознаками епідпроцесу COVID-19, які ми спостерігаємо три роки, починається нова «хвиля» підйому захворюваності. Враховуючи імунізацію проти COVID-19 значної частини населення очікуємо меншу інтенсивність «хвилі» у порівнянні з  весною 2021 року та січнем-лютим 2022 року.

Через незадовільне охоплення населення тестуванням існує і «прихована» невиявлена захворюваність. В нашій області при необхідному рівні тестування не менш 300 осіб з 100 тисяч, за останній тиждень цей показник склав 34,7 при середньому по Україні – 421,1 на 100 тисяч. На жаль, населення у більшості випадків не звертається за медичною допомогою з початком хвороби, не дотримується маскового режиму в громадських місцях, що значно підвищує ризик розповсюдження інфекції в суспільстві.

Підтвердження діагнозу дозволяє своєчасно розпочати необхідне лікування, уникнути важкого перебігу хвороби, зменшити  ризик інфікування оточуючих.

Турбота про своє здоров’я  та оточуючих це Ваш вклад у перемогу!

Своєчасне встановлення діагнозу підвищує шанс зберегти життя.