Про якість води в місцях відпочинку населення на водних об’єктах

img-news-2017-06-07-slv_vodoem01

Директор Державної установи «Харківський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України»   Л. Махота прийняла участь у прес-конференції, яка була організована інформаційним агентством «Status quo» та проходила у прес-центрі зазначеного агентства. Обговорено питання про якість води в місцях масового відпочинку на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого використання.

Лабораторним контролем охоплено 48 пляжів. Досліджено 185 проб води за бактеріологічними показниками, з них не відповідали нормативним вимогам 15 проб (виявлені перевищення індексу лактозопозитивних кишкових паличок в Чугуївському районі: на р. Сіверський Донець в смт. Есхар та в зоні рекреації поблизу Чугуївського молокозаводу, на Печенізькому водосховищі поблизу розвилки доріг (с. Мартове –  смт. Великий Бурлук).

За санітарно-хімічними показниками досліджено 157 проб, з них не відповідали нормативним вимогам 17 проб (за показником сухого залишку та вмістом сульфатів). Відхилення від нормативних вимог зареєстровані в Лозівському районі у воді Бритайського водосховища (с. Братолюбівка): пляж КП «Катеринівський», пляжі баз відпочинку «Росинка» та «Бриз», а також в    м. Барвінкове – пляж на озері Івашинівське.

У воді Безлюдівського водоймища м. Харкова та ставка в с. Петренки Валківського району виявлено антиген вірусного гепатиту А. У зв’язку з цим застерігаємо від купання у цих водоймах, так як воно може бути небезпечним для здоров’я та стати причиною тяжкого інфекційного захворювання.

При виборі місця відпочинку радимо користуватись офіційними пляжами, на яких систематично перед відкриттям та протягом сезону проводиться обстеження дна, лабораторний контроль якості та безпечності води.