Безпечний відпочинок – запорука здоров’я

Безымянный

Всі ми із нетерпінням чекаємо літа, аби нарешті поїхати у відпустку  й насолодитися  сонячними днями, цілющою природою, свіжими овочами та фруктами. Спілкування із навколишнім світом сприяє гарному настрою та зміцненню нервової системи. Проте, відпустка може бути засмучена різноманітними інфекціями, сонячним ударом, харчовим отруєнням, тощо.

У жарку пору року особливе місце займають гострі кишкові інфекції: сальмонельоз, шигельоз, ешеріхіоз, холера, харчові токсикоінфекції, збудники яких мають високу стійкість до факторів навколишнього середовища та тривалий час можуть зберігатися на руках, продуктах харчування і предметах. Причинами захворювання є нехтування елементарними правилами особистої гігієни, порушення технології приготування їжі та зберігання харчових продуктів без належного температурного режиму.

Вода – це невичерпне джерело життя, яке підтримує життєдіяльність всього організму. Однак існують хвороби, що передаються через воду: ентеровірусні, аденовірусні та ротавірусні інфекції, дизентерія, черевний тиф, холера, вірусний гепатит А та Е, інші. При наявності збудника інфекції у воді, купаючись можна інфікуватись через подряпини на тілі або заковтуючи воду.

Тривале знаходження у воді може призвести до переохолодження та появі неприємних наслідків: болю у горлі, кашлю та нежитю.

Щоб не нашкодити собі та своєму здоров’ю не варто нехтувати простими правилами:

– не вживати продукти та напої при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності;

– перед споживанням овочі, фрукти та ягоди необхідно добре промивати питною водою, а при споживанні дітьми – обдавати окропом;

– для пиття використовувати кип’ячену або бутильовану воду;

– сурово дотримуватись правил особистої гігієни – обов`язково мити руки з милом перед приготуванням та вживанням їжі, після кожного відвідування туалету;

– для купання та відпочинку слід користуватися офіційно дозволеними пляжами;

– після купання у річці обов’язково приймати душ.

Також треба пам’ятати, що перегрів на сонці (сонячний удар і сонячний опік) частий супутник відпочиваючих, тому скоротіть час перебування на полуденному сонці до мінімуму, використовуйте сонцезахисні засоби та носіть головний убір і сонцезахисні окуляри.

Якщо плануєте відпочинок в екзотичній країні, треба поцікавитися щодо вакцинації від інфекцій, притаманних цій країні, щоб згодом не лікуватися від них протягом усього життя.

Запам’ятайте, що при додержанні цих простих правил Ви збережете своє здоров’я, а відпочинок піде Вам на користь.