Імунізація

ст ім

Імунізація — це процес, завдяки якому людина набуває імунітет, або стає несприйнятливою до інфекційної хвороби, і який зазвичай здійснюється шляхом введення вакцини.

До інфекцій, яким можна запобігти щепленнями, належать: кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, кір, епідемічний паротит, краснуха, гепатит B, гемофільна інфекція, пневмококова інфекція, менінгококова інфекція, ротавірусна інфекція, вітряна віспа, гепатит A, папіломавірусна інфекція та інші.

Вакцинація має на меті захистити організм від інфекції, запобігти важкому перебігу та появі ускладнень від неї.

Дитина, яка не отримала щеплення проти тих чи інших інфекцій, наражається на великий ризик захворіти, особливо якщо таких дітей стає з року в рік більше.

Застосування вакцин знижує вірогідність поширення відповідних інфекцій у сотні разів. На сьогоднішній день альтернатив вакцинації з метою профілактики захворювання на відповідні інфекції немає. Щороку завдяки щепленням у світі вдається зберегти 2,5 млн дитячих життів.

Відповідно до аналізу стану імунізації населення області, впродовж останніх років реєструється стабільно низький рівень охоплення профілактичними щепленнями цільових груп населення.

ВООЗ застерігає, що зниження рівня охоплення щепленнями населення країни на кілька відсотків створює сприятливі умови для поширення інфекційних хвороб, та чим нижче колективний імунітет, тим вище шанс виникнення спалахів та епідемій.

30.03.2023 року фахівцями Чугуївської філії ДУ Харківський «ОЦКПХ МОЗ», відповідно до плану моніторингових відвідувань, було проведено моніторингове відвідування з питань імунопрофілактики комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новопокровської селищної ради Чугуївського району Харківської області .

Були розглянуті питання стану імунопрофілактики, рівень охоплення вакцинацією населення громади, план виконання профілактичних щеплень, стан «холодового ланцюга» тощо. Надані пропозиції по активізації комунікаційних та адвокаційних заходів щодо необхідності  імунізації  як населення в цілому так і серед окремих цільових груп.

Відродження надання медичної допомоги на деокупованих територіях, повернення населення області з місць вимушеного переміщення дають підстави до нарощення темпів імунізації дитячого та дорослого населення.

Формування у населення, медичної спільноти та представників державної влади розуміння цінності та необхідності імунопрофілактики та створення соціального запиту стосовно імунізації – запорука збереження здоров’я нації.