Акарицидні обробки місцевості

акариц обр

Щороку з квітня по вересень починає вести бурхливу діяльність велика різноманітність комах, у тому числі кліщі. Кліщі – одна з тих різновидів комах, які представляють величезну небезпеку для здоров’я людини. Їхні укуси можуть загрожувати людині близько 150 недугами, зокрема кліщовим енцефалітом, бореліозом (хворобою Лайма). Колонії кліщів  селяться на відкритій місцевості, можуть жити на території дачних ділянок, приватних домогосподарств, парках, скверах, на газонах. Найчастіше вони сидять у траві на висоті 20-60 сантиметрів, і лише зрідка потрапляють на невисокі кущові рослини.

Як і від інших життєвих неприємностей, стовідсоткового методу захисту від кліщів не існує, але є способи, які значно знизять ваші ризики. Важливою та необхідною частиною є неспецифічна профілактика, яка спрямована на винищення кліщів у природних умовах та індивідуальним захистом людей від їх укусів.

Заходом позбавлення від небезпечних популяцій кліщів у природних умовах є проведення акарицидних обробок в період активності кліщів в місцях найбільшого ризику зараження людей, а саме: в оздоровчих закладах, заміських та дачних селищах, садівництвах, на будівельних та промислових майданчиках. Найбільш вдалий час для проведення таких заходів – до початку кліщового сезону. Знищення кліщів проводять у відповідності з загальними вимогами до проведення дезінсекційних заходів. Дозволяється використання акарицидів з груп: піретроїдів, карбаматів та фосфорорганічних препаратів, які дозволені до застосування на території України та пройшли відповідну реєстрацію. При цьому, доцільно використовувати препарати з гострою акарицидною дією та відносно нестійкі засоби з періодом розпаду 1,5-2 місяці.

Вибір ділянки для акарицидних обробок проводять за результатами обстеження території на наявність кліщів, їх чисельності, а також даних про захворюваність людей, які вказали на укуси кліщів при відвідуванні цієї території. Обробки необхідно проводити при благоприємному прогнозі погоди на 3 дні (зранку або ввечері) у безвітряну погоду за допомогою генераторів аерозолів регульованої дисперсності, при обробках невеликих ділянок можливе використання ранцевих оприскувачів. Основна умова – рівномірне покриття всієї поверхні робочим розчином акарициду. Після проведення акарицидної обробки території необхідно провести контроль ії ефективності. При високій чисельності кліщів акарицидну обробку необхідно повторити. При використанні сучасних акарицидів, які швидко розкладаються  у навколишньому середовищі, можливе проведення двох та більш обробок за один сезон.

Таким чином, акарицидна обробка місцевості – це дуже ефективна міра, яка дозволяє захистити людей та домашніх тварин від нападів кліщів. При дотриманні інструктивних заходів обережності вона є абсолютно безпечною.