Радіологічні дослідження будівельних матеріалів

матер рад

Вплив на організм людини іонізуючого випромінювання визначається накопиченою дозою, яка являється кількістю поглиненої енергії на величину біологічного матеріалу. Для зменшення накопиченої дози від природних радіонуклідів, що ймовірно присутні в будівельних матеріалах у житлових приміщеннях проводиться визначення  ефективної питомої активності природних радіонуклідів у будівельних матеріалах спектрометричними методами, відповідно до нормативів встановлених НРБУ-97. Ця активність залежить  від походження та місця видобування сировини. Тривалий вплив природних радіонуклідів із будівельних матеріалів негативно діє на органи і системи організму людини та може викликати різноманітні захворювання, у тому числі онкологічні. При придбанні для використання будівельних матеріалів та будівельної сировини, їх безпека встановлюється відповідними радіаційними сертифікатами, що мають бути у продавця.

За період 2021-2023 років лабораторія електромагнітних полів та інших фізичних факторів ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» провела 617 досліджень  зразків будівельних матеріалів на вміст природних радіонуклідів. Перевищень нормативних рівнів вмісту природних радіонуклідів, встановлених НРБУ-97    в досліджених зразках не виявлено.

Інформуємо, що юридичні та фізичні особи для проведення радіаційного контролю,   радіологічних досліджень будівельних матеріалів, харчових продуктів, лікарської сировини, дозиметричних досліджень з визначення «гамма-фону» та вмісту радону в приміщеннях та інше, можуть звернутися до ДУ «Харківський обласний  центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я» за адресою:

м. Харків, Помірки (тел. 315-00-07).