Вплив ультрафіолетового випромінювання на організм людини та захист від нього

випром

Ультрафіолетове випромінювання-одна з форм оптичного випромінювання, промені якого знаходяться в невидимому для людського ока діапазоні.

Коли очі поглинають світло, всередині відбувається нагрівання або хімічна реакція. Надлишок ультрафіолету швидко руйнує слізну плівку, яка захищає очі. Зменшення кількості слізної рідини, а також порушення її складу провокують почуття «сухості очей», спричиняють почервоніння , відчуття печіння, різі та болю. Тривала дія сонячних променів без вживання захисних заходів приводить до утворення передчасних зморшок і збільшує ризик розвитку катаракти, яка у свою чергу, може привести до повної втрати зору.

Численні дослідження довели, що носити сонцезахисні окуляри просто необхідно. Окуляри –це, насамперед , захист наших очей від сонця та пилу. Одне з основних питань , що виникають при виборі сонцезахисних окулярів-вибрати скло чи пластик? Скляні лінзи небезпечні, крихкі і абсолютно не підходять для активного способу життя. Крім того ,скло важче за пластик, швидше запітніває. До переваг скляних лінз можна віднести їх високу абразивну стійкість – скло важко подряпати. Головною відмінністю скла від пластика є те , що скляні лінзи без спеціальних добавок пропускають шкідливі ультрафіолетові промені. Полімерні лінзи, завдяки вихідному матеріалу, захищають очі від цієї дії.

Перш, ніж вибрати сонцезахисні окуляри, потрібно визначитись з тим, для чого ви їх купуєте. Сонцезахисні окуляри мають різну ступінь затемнення. Окуляри сильного затемнення необхідні для найсильнішого і найяскравішого сонця. Сонцезахисні окуляри так званої «нульової» категорії випускають з кольоровими , слабо затемненими лінзами і їх найчастіше використовують, як модний імеджевий аксесуар. Для щоденного використання в місті підійдуть окуляри середнього затемнення.

Також рекомендується профілактичне зволоження очей офтальмологічними краплями, які допоможуть ефективно відновити сльозову плівку, захистять рогівку від пересихання і миттєво знімуть подразнення очей.