Корисні звички, які варто інтегрувати в щоденну рутину, щоби бути здоровими

Сьогодні розпочався Європейський тиждень громадського здоров’я. Цьогоріч його відзначають уп’яте. Це низка заходів, які передусім мають на меті підвищити обізнаність та поінформованість про різні напрями громадського здоров’я, навести аргументи на його користь та сприяти співпраці між спеціалістами, залученими в цю сферу, на всіх рівнях.

Налагоджена система громадського здоров’я дозволяє впроваджувати діяльність, спрямовану на профілактику захворювань, збільшення тривалості життя і зміцнення здоров’я як кожної людини, так і цілих громад. 

Упродовж тижня ми розповідатимемо про окремі теми, дотичні до сфери громадського здоров’я. Сподіваємося, ця інформація буде корисною і дозволить вам почуватися краще.

Корисні звички, які варто інтегрувати в щоденну рутину, щоби бути здоровими

Здоровий спосіб життя, про який кожен і кожна з нас чули принаймні раз, формується з дотримання низки корисних звичок. Проте ці звички дуже непросто зробити щоденною рутиною. Водночас погані звички міцно вкорінюються, і розлучатися з ними вкрай непросто. Та всі масштабні зміни в житті починаються з маленьких кроків. І саме маленькі здорові трансформації у вашому розпорядку дня дозволять згодом прийти до сформованих корисних звичок.

Згідно з дослідженням, проведеним у 2021 році, може знадобитися в середньому 59 днів, щоби нова звичка стала автоматичною. Але кількість часу, необхідного для її формування, може різнитися, тому успіх не завжди приходить за 2 місяці. Інше дослідження, проведене у 2012 році, показало, що для зміни звичної поведінки потрібно приблизно 10 тижнів.

Може здатися, що повномасштабна війна – не час для турботи про себе. Але насправді немає кращого часу, щоби приділити увагу своєму здоров’ю, ніж зараз, адже нам ще відбудовувати країну!

Тож які корисні звички варто обрати для повсякдення? З чого починати шлях до здорового способу життя? Розповідаємо, як досягти великих змін завдяки маленьким щоденним крокам.

Ціль «Більше рухатися» 

Часто можна почути рекомендацію робити щонайменше 10 000 кроків на день. Водночас ціль у 10 000 кроків може бути важко досяжною для людей із малорухливим способом життя. У такому випадку радимо досягати загальної цілі «10 000 кроків на день» поетапно. Наприклад,  якщо ви робите 3 000 кроків на день (базова кількість), щодня поступово додавайте до своєї активності ще 500–1000–2000 кроків. 

Проте підрахунок кроків – це лише один із способів досягнення необхідного рівня фізичної активності. ВООЗ рекомендує мати принаймні 150 хвилин аеробних фізичних навантажень помірної інтенсивності щотижня (приблизно 30 хвилин на день, 5 днів на тиждень).

photo_2023-05-22 08.37.12 (1)

Джерело – МОЗ України