Тиждень громадського здоров’я триває

зображення_viber_2023-05-24_12-42-05-115 - 1

У третій день Всеукраїнського тижня громадського здоров’я, що проводяться під гаслом «Профілактика рятує життя»  фахівці ДУ «Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» (далі – Центр) сумісно з працівниками КНП «Міська дитяча поліклініка №23» та КНП «Міська студентська лікарня»  Харківської міської ради провели захід для внутрішньо переміщених осіб, які тимчасово мешкають у гуртожитку №1 ХНАДУ за адресою пров. Студентський, 2.

Під час заходу внутрішньо переміщеним дорослим надавались наступні послуги: огляд лікарем-терапевтом з вимірюванням артеріального тиску та консультативна допомога щодо подальшого лікування, проводився відбір матеріалу для проведення ПЛР-досліджень на COVID-19.  Лікар-педіатр оглядав дітей, що тимчасово проживають у гуртожитку, оцінював стан здоров’я та щеплювальний анамнез. За необхідності батькам дітей запропоновано звернутись до дитячої поліклініки для уточнення діагнозу та призначення лікування.

В приміщенні гуртожитку організований тимчасовий пункт щеплень, в якому дорослі за бажанням отримували щеплення проти дифтерії та правця – щеплено 10 осіб та проти COVID-19 – щеплено 5 осіб.

Фахівцями Центру проведені комунікаційні заходи серед мешканців гуртожитку щодо: популяризації щеплень; покращення обізнаності громадян, зокрема батьків, щодо вакцинації від небезпечних хвороб; профілактики  неінфекційних захворювань, зокрема  серцево-судинних хвороб, цукрового діабету, онкологічних захворювань, захворювань на метгемоглобінемію, піклування про психічне здоров’я тощо. Зверталась увага на пропаганду здорового способу життя, а саме з питань шкоди тютюнопаління, куріння електронних сигарет, алкоголізму, вживання наркотичних речовин, неправильного харчування та недостатньої фізичної активності.

Під час заходу мешканцям гуртожитку надавались друковані матеріали з профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань.