Про проведення Тижня громадського здоров’я в Мереф’янській міській раді Харківського району

Тиждень громадського здоров’я цього року триває з 22 по 26 травня.

Під керівництвом Харківської районної філії ДУ “Харківській обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” 24.05.2023 року організовано та проведено “День громадського здоров’я” для мешканців Мереф’янської ОТГ та внутрішньо переміщених осіб, які тимчасово мешкають на території громади.

Для зручності відвідувачів місцем проведення заходу було обрано будівлю кінотеатру “Супутник”, який знаходиться в центрі міста Мерефа. Для цього були залучені співробітники КНП ММР “Мереф’янська центральна районна лікарня”, працівники Харківської районної філії ДУ “Харківський ОЦКПХ МОЗ” та Мереф’янської міської ради.

Під час заходу  населенню ОТГ надавалися різноманітні медичні послуги, а саме: вимірювання артеріального тиску, сатурації легень, глюкози крові, визначення індексу маси тіла. Усі учасники заходу отримали поради, які допоможуть запобігати розвитку артеріальної гіпертензії та контролювати свій тиск, якщо АГ вже діагностовано. Працівниками Харківської районної філії ДУ “Харківський ОЦКПХ МОЗ” проводилися бесіди щодо  профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань, необхідності та важливості вакцинації дітей та дорослих, впливу шкідливих звичок на здоров’я людини, а також проведено роз’яснювальну роботу щодо правил поводження у разі хімічної та радіаційної небезпеки. Роздано агітаційні листівки на теми: “Кір в Україні”, “Кір — симптоми і профілактика”, “Як захистити себе та своїх близьких від інфекційних хвороб”, “Небезпека колодязної води та профілактика водно-нітратної метгемоглобінемії під час воєнних дій”, “Що робити у разі радіаційної аварії? Йодна профілактика у разі радіаційної аварії”, “Як вберегтися від ботулізму”.