Тиждень громадського здоров’я триває

зображення_viber_2023-05-26_15-11-59-478 м

У п’ятий день Всеукраїнського тижня громадського здоров’я, що проводяться під гаслом «Профілактика рятує життя», фахівці ДУ «Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» (далі – Центр) спільно з працівниками КНП «Міська дитяча поліклініка №23» та КНП «Міська лікарня №28» Харківської міської ради провели захід для внутрішньо переміщених осіб, які тимчасово мешкають у гуртожитках №6 по вул. Чкалова, 3 та №10 по вул. Електроінструментальній, 6 Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”.

Під час заходу внутрішньо переміщеним дорослим надавались наступні послуги: огляд лікарем-терапевтом з вимірюванням артеріального тиску, електрокардіографічне дослідження, визначення рівня цукру у крові та консультативна допомога щодо подальшого лікування, проводився відбір матеріалу для проведення ПЛР-досліджень на COVID-19.  Лікар-педіатр оглядав дітей, що тимчасово проживають у гуртожитку, оцінював стан здоров’я та статус вакцинації. За необхідності батькам дітей запропоновано звернутись до дитячої поліклініки для уточнення діагнозу та призначення лікування.

В приміщеннях гуртожитків організовані тимчасові пункти щеплень, в яких дорослі за бажанням отримували щеплення проти дифтерії та правця.

Фахівцями Центру проведені комунікаційні заходи серед мешканців гуртожитку щодо популяризації щеплень; покращення обізнаності громадян, зокрема батьків, щодо вакцинації від небезпечних хвороб; профілактики  неінфекційних захворювань, зокрема  серцево-судинних хвороб, цукрового діабету, онкологічних захворювань, захворювань на метгемоглобінемію, піклування про психічне здоров’я тощо. Зверталась увага на пропаганду здорового способу життя, а саме з питань шкоди тютюнопаління, куріння електронних сигарет, алкоголю, вживання наркотичних речовин, неправильного харчування, профілактики йододефіцитних захворювань та недостатньої фізичної активності. Проведені бесіди на тему: «Що робити у разі хімічної чи радіаційної небезпеки».

Під час заходу мешканцям гуртожитку надавались друковані матеріали з профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань.