Медзаклади отримають спеціальне обладнання для знезараження медичних відходів – Ігор Кузін

МОЗ

Це унікальний інфраструктурний проєкт МОЗ та Світового банку, спрямований на розвиток медзакладів по всій країні. Йдеться про комплекти обладнання для деконтамінації епідемічно небезпечних медичних відходів. Вони дозволять закладам охорони здоров’я обробляти та знезаражувати медичні відходи – і в результаті заощаджувати кошти на витратах з їх утилізації та надавати такі послуги іншим медзакладам.

«Спільний проєкт МОЗ та Світового банку спрямований на посилення та розширення функціонала закладів охорони здоровʼя. Це унікальний проєкт, адже в Україні немає жодної установи чи компанії, яка б обробляла медичні відходи методом стерилізації. Спеціалізоване обладнання дозволить закладам охорони здоровʼя скоротити витрати на утилізацію небезпечних відходів, після обробки вони класифікуватимуться як вторинна сировина. Тобто безпечна для екології та дешевша в утилізації. Важливо, щоб у кожній області був один або кілька закладів, які стануть опорними пунктами на рівні областей», – про це під час наради з керівниками закладів охорони здоровʼя повідомив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Мова про епідемічно небезпечні медичні відходи, до яких належать будь-які відходи, які мали контакт із біологічними рідинами. До цієї категорії відносять також відходи, які залишаються під час та після догляду за пацієнтами з COVID-19.

До комплекту обладнання для деконтамінації входять стерилізатор, повітряний компресор та станції підготовки технологічної води.

Наразі 50 закладів у 17 областях країни та у Києві готові до прийому та встановлення обладнання. У закладах охорони здоровʼя вже визначені приміщення для розташування комплектів для деконтамінації епідемічно небезпечних медичних відходів, триває технічно-документальна підготовка. Поставка обладнання до медичних закладів запланована у грудні 2023. Наразі здійснюється розгляд тендерних пропозицій на поставку обладнання.

Спільний проєкт МОЗ та Світового банку, спрямований на розвиток інфраструктури медзакладів, запланували наприкінці минулого року, після аудиту обсягів епідемічно небезпечних відходів,  наявних у закладах після вакцинації проти COVID-19. Розпочато низку заходів зі створення системи управління медичними відходами. Серед них – вдосконалення нормативної бази, закупівля обладнання для знезараження відходів та навчання медичного персоналу.