Чи небезпечна краснуха?

краснуха сайт

Коли на тілі дитини з’являється підозріле висипання, чимало батьків сприймають його як алергію. Але насправді це може бути одним з проявів надзвичайно заразного вірусного захворювання – краснухи.

Краснуха – це інфекційне захворювання, яке передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом під час кашлю, чхання або навіть звичайної розмови. Інкубаційний період хвороби становить від 2 до 3 тижнів. Це найбільш небезпечний період, бо людина не знає, що захворіла і може заразити оточуючих.

Спочатку  хворі скаржаться на загальну слабкість, сонливість, нежить, підвищення температури. Далі стають помітні збільшені лімфатичні вузли і їх припухлість, що є характерним симптомом хвороби. Потім з’являються червоні цятки, які стрімко поширюються та швидко охоплюють всю поверхню тіла, за вийнятком долонь та ступнів ніг. Висип локалізується на шиї, обличчі, голові, у подальшому поширюється на спину, сідниці, кінцівки. Період висипань триває у середньому від 3 до 7 днів. Потім стан хворого покращується.

У більшості дітей, які були щеплені, хвороба проходить дуже легко. Ускладнення частіше трапляються у дорослих. Найбільш розповсюджені з них – артрит (запалення суглобів), гепатит (ураження печінки), енцефаліт (ураження мозку).

Краснуха надзвичайно небезпечна для вагітних жінок. Інфікування, особливо у першому триместрі, може призвести до таких страшних наслідків як викидень, загибель плоду або множинні вроджені вади розвитку дитини (аномалії розвитку ока, втрата слуху, вроджені вади серця).

Як запобігти хворобі? Єдиним ефективним засобом захисту є вакцинація, яка зумовлює надійний тривалий імунітет, а також попереджує розвиток тяжких форм та ускладнень. Специфічного лікування не існує.

Національним календарем профілактичних щеплень передбачено два щеплення дитини: в 1 рік та 6 років. В Україні  застосовується комбінована вакцина КПК, яка безпечна, ефективна і  забезпечує  надійний захист  від трьох інфекцій – кору, паротиту  та краснухи.

Що стосується дорослих жінок, то наявність у них захисних  антитіл до вірусу краснухи можна перевірити у приватних лабораторіях (IgG до вірусу краснухи). І саме тим жінкам, які їх не мають, рекомендовано зробити профілактичне щеплення, особливо, якщо вони надалі планують вагітність.