Що робити якщо домівку атакують мурахи

мур сайт

У світі нараховують більш ніж  12 000 видів мурах, розповсюджені вони по всіх континентах, окрім льодовиків. Мурахи являються найбільш еволюційно розвиненою родиною комах. Їхні сім’ї є складними соціальними групами з чітким розподілом роботи і розвиненими системами спілкування та самоорганізації.

У мурашиній родині нараховується до мільйона «робочих» особин, декілька сотень «самиць-королев» і до 50 самців. Кожна мураха чітко виконує свої функції: королеви керують «гніздом» та відкладають яйця;  «трудівники» (теж самки, але не можуть виробляти потомство) піклуються про їжу для усіх мешканців мурашника. А самці гинуть відразу після спарювання і в житті мурашника не беруть участь.

Мурахи вважаються санітарами лісу. Здобуваючи їжу, вони  на собі переносять величезну кількість шкідливих комах  та їх личинок у камери і ходи мурашника. Людина може тільки позаздрити силі та витривалості мурах, адже підняти вагу у 50 разів важчу за власну більше не може ні одна істота у світі. Уявіть тільки, одне мурашине сімейство в середньому знищує за рік до 20 мільйонів шкідливих комах! Вони влаштовують свої будинки у грунті, роблять його пухкішим, насичують корені рослин киснем. Мурахи добрі удобрювачі: у грунті, на місці розташування мурашника, вміст фосфору збільшується у 10 разів, а калію – майже вдвічі. Більшість із них є важливими ланками у харчових ланцюгах. А мурахи, що харчуються насінням, безпосередньо сприяють розселенню багатьох видів рослин.

Частіше всього мурахи у будинку – випадкові гості, занесені на одязі або з речами. Однак, дійсно шкідниками є крихітні жовто – руді фараонові мурахи. Так їх назвав славетний науковець Карл Лінней (вперше були виявлені працівниками музею на мумії фараона). В Україну потрапили з тропічних країн разом із імпортованими фруктами.

Для виживання фараонових мурах температура протягом календарного року повинна бути не менше 200 С. Саме тому житло людини є ідеальним для їх існування.

Дорогу в дім відкривають мурахи «розвідники». Якщо у будинку у відкритому доступі їжа і маса потайних щілин, то незабаром він буде заселений. Надзвичайно рухливі та ненажерливі мурахи оселяються у дерев’яних порожнинах між поверхами, у підлозі, у щілинах біля батареї тощо. Особливо в кухні, де є вільний доступ до їжі та води.

Раніше вважали, що фараонові мурахи для людини зовсім не шкідливі. Але, згодом виявилося, що ці руді «квартиранти» є справжньою проблемою: вони численні, псують продукти харчування та будівельні матеріали, а головне – здатні переносити збудників кишкових інфекційних хвороб (дизентерії, черевного тифу, сальмонельозу), яйця гельмінтів та цисти найпростіших. Крім того, в щілинах влаштовують «полігони відходів» – ховають своїх померлих товаришів, залишають неїстівну їжу. На такому субстраті добре розмножуються цвілі гриби (пліснява).

У разі виявлення перших рудих «розвідників», не слід негайно їх знищувати, а потрібно зрозуміти звідки і куди вони курсують – простежити за так званими мурашиними «доріжками». Мурахи завжди пересуваються строєм і безпомилково знаходять дорогу до свого гнізда. І тільки після цього слід застосувати інсектициди (отрутопринади) «уповільненої дії». Якщо їх разом з їжею мурахи доставлять  в центр колонії, то з часом загинуть усі мешканці мурашника.

Профілактичні (санітарно-гігієнічні) заходи боротьби з мурахами включають: своєчасний ремонт приміщень (ліквідація тріщин, щілин, нещільностей), регулярне прибирання  приміщень. Зробіть у квартирі старанну ревізію – перегляньте запаси продуктів, розберіть мотлох. Обзаведіться корисною звичкою не залишати харчові продукти у відкритому доступі, завжди прибирайте продуктові крихти зі столу і не накопичуйте брудний посуд. «Розвідники» повернуться у колонію з «порожніми руками» і не захочуть повторно заселяти такий «негостинний» будинок.

Наші фахівці професійно проводять боротьбу з комахами відповідно до вимог санітарно – епідеміологічного законодавства гарантованими, сертифікатами, зареєстрованими у чинному порядку та дозволеними до використання в Україні засобами. Роботи проводяться на  договірній основі.

Пам’ятайте: тільки професіонали можуть гарантувати якість та безпеку виконаних робіт!

Детальніше звертайтеся за тел. відділення дезінфектології: 3150143