Тренінг з проведення синдромного та лабораторного епіднагляду, їх практичного застосування

тренінг сайт

З 6 по 8 червня 2023 року в м. Київ проходить тренінг для фахівців Центрів контролю та профілактики хвороб МОЗ України з проведення синдромного та лабораторного епіднагляду, їх практичного застосування.

Від нашої установи приймає участь лікар епідеміолог відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб Варвара ЛАКТІОНОВА.

Захід проводиться у рамках проєкту міжнародної технічної допомоги «Надання підтримки Центру громадського здоров’я МОЗ України для зміцнення та розбудови спроможності системи охорони здоров’я для здійснення кращого моніторингу, епідеміологічного нагляду, реагування на спалахи захворювання та їхньої профілактики» за підтримки Центрів контролю та профілактики захворювань США(CDC) Департаменту охорони здоров’я та соціального забезпечення  США(DHHS).

Метою тренінгу є ознайомлення учасників з синдромним епіднаглядом, визначення цілей, принципів виділення синдромів, розуміння основних характеристик синдромної системи епіднагляду, набуття навичок з розробки плану, аналізу зібраних даних та  оцінювання систем синдромного епіднагляду, знайомство з інструментами та системами моніторингу.

Завдання тренінгу:

  • ознайомлення учасників з основними принципами епіднагляду за інфекційними хворобами на підставі синдромів;
  • розроблення системи синдромного нагляду в умовах надзвичайної ситуації;
  • відпрацювання методів розслідування та реагування у випадку збільшення кількості випадків інфекційних захворювань у пунктах прийому внутрішньо переміщених осіб;
  • визначення стандартів та інструментів інформаційних послуг у сфері громадського здоров’я.