Щодо проведених заходів для внутрішньо переміщених осіб

IMG-6596441ad45081405f0656bd33f3cdaa-Vм

08.06.2023 фахівці Харківського центру контролю та профілактики хвороб (далі-Центр) і Харківської міської філії спільно з працівниками КНП «Міська дитяча поліклініка №15», КНП «Міська дитяча поліклініка №7»,  КНП «Міська поліклініка №6» та КНП «Міська поліклініка №20»  Харківської міської ради провели захід для внутрішньо переміщених осіб, які тимчасово мешкають у гуртожитках  за адресами:   вул. Краснодарська, 171-Б та вул. Балканська, 19.

Під час заходу внутрішньо переміщені особи були оглянуті лікарем-терапевтом з вимірюванням артеріального тиску, температури, рівня глюкози та кисню в крові з наданням консультативної допомоги щодо подальшого лікування. Лікар-педіатр провів огляд дітей, що тимчасово проживають у гуртожитках, оцінив стан здоров’я та щеплювальний анамнез.

В приміщенні гуртожитку був організований тимчасовий пункт щеплень, в якому мешканці, за бажанням, отримували щеплення проти дифтерії та правця, COVID-19, дітям проводилась вакцинація БЦЖ.

Фахівцями центру проводився відбір матеріалу для проведення ПЛР-досліджень на COVID-19.

Проведені комунікаційні заходи щодо популяризації щеплень, зокрема  вакцинації від небезпечних хвороб. Проведені бесіди з профілактики  неінфекційних захворювань  (серцево-судинних хвороб, цукрового діабету тощо). Приділена увага  пропаганді здорового способу життя, а саме з питань шкоди тютюнопаління, куріння електронних сигарет, алкоголізму, неправильного харчування та недостатньої фізичної активності.

Під час заходу мешканцям гуртожитків надавались друковані матеріали з профілактики інфекційних та неінфекційних хвороб.