Щодо проведених заходів для внутрішньо переміщених осіб

IMG-a15cb11b47cd86281fca26e8fba16946-V —м

14.06.2023 фахівці Харківського центру контролю та профілактики хвороб (далі-Центр) і Харківської міської філії спільно з працівниками КНП «Міська дитяча поліклініка №15» та КНП «Міська поліклініка №3»  Харківської міської ради провели захід для внутрішньо переміщених осіб, які тимчасово мешкають у гуртожитку №2 Харківського державного професійно-педагогічного коледжу за адресою:  м. Харків,      пров. П’ятигірський, 2-А.

Під час заходу внутрішньо переміщені особи були оглянуті лікарем-терапевтом з вимірюванням артеріального тиску, рівня глюкози та кисню в крові з наданням консультативної допомоги щодо подальшого лікування. Лікар-педіатр провів огляд дітей, що тимчасово проживають у гуртожитках, оцінив стан здоров’я та щеплювальний анамнез.

В приміщенні гуртожитку був організований тимчасовий пункт щеплень, в якому мешканці, за бажанням, отримували щеплення проти COVID-19 – 6 осіб. Фахівцями Центру проводився відбір матеріалу для проведення ПЛР-досліджень на COVID-19 – 26 осіб.

Проведені комунікаційні заходи щодо популяризації щеплень, зокрема  вакцинації від небезпечних хвороб. Проведені бесіди з профілактики  неінфекційних захворювань  (серцево-судинних хвороб, цукрового діабету тощо). Приділена увага  пропаганді здорового способу життя, а саме питанням шкоди тютюнопаління, куріння електронних сигарет, алкоголізму, неправильного харчування та недостатньої фізичної активності.

Під час заходу мешканцям гуртожитків надавались друковані матеріали з профілактики інфекційних та неінфекційних хвороб.