Сьогодні – Всесвітній день донора крові!

WhatsApp Image 2023-06-14 at 16.48.17 (1) — м

Кожного року, згідно з рішенням 58-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я в Женеві (2005 р.) 14 червня відзначається Всесвітній день донора крові.

Цього року цей день для України є особливим, оскільки відзначається вперше за 17 років в умовах воєнного стану, у зв’язку зі збройною агресією російської федерації і її повномасштабним вторгненням на територію України.

У цей день привертається увага українців до необхідності регулярного добровільного та безоплатного донорства крові та її компонентів, так як завдяки донорству рятуються мільйони життів.

Потреба в донорській крові в умовах сьогодення виникає як у цивільного населення так і у наших захисників та захисниць. Здаючи кров, донор надає шанс на життя, робить свій безцінний внесок у добру справу.

Відносини щодо захисту прав донорів крові та компонентів крові та їх законних інтересів врегульовано Законом України від 30 вересня 2020 p. № 931-ІХ «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові», який було введений в дію 25 січня 2021 року. Цим Законом держава гарантує донорам низку пільг та соціальних гарантій: встановлено надбавку до пенсії; зберігається середній заробіток у дні медичного обстеження; надається день відпочинку із збереженням середнього заробітку за рахунок коштів роботодавця після кожного дня донації крові та/або компонентів крові.

Пам’ятаймо, що лише один донор може  врятувати життя трьох людей! Можливо, саме Ваша кров подарує життя людині, яка зазнала лиха!

А ще ми дуже пишаємося нашими співробітниками, які здають кров – адже донорство рятує життя!

Ви – гордість країни і порятунок для багатьох людей.

Дякуємо кожному донору за Ваше покликання!