Про випадок сказу лисиці у Лозівському районі

Лисиця

У с. Смирнівка Лозівського району  зареєстровано випадок сказу лисиці.

Хижа тварина забігла на територію приватного домоволодіння та нанесла укус господині. Постраждалій було призначено та розпочато курс профілактичних щеплень проти сказу.

Діагноз сказу лисиці було підтверджено Харківською регіональною державною лабораторією державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

У поточному році в Харківській області зареєстровано 5 випадків сказу тварин: у 1 кота, 3 собак, 1 лисиці. Усі випадки були зареєстровані на території Лозівського району (Лозівська та Близнюківська ОТГ).

Взагалі по Харківській області з початку року за антирабічною допомогою до лікувально-профілактичних закладів звернулося 896 осіб. За наявними показаннями антирабічне лікування призначено 241 постраждалому. Від щеплень відмовились 8 осіб.

З метою захисту від цієї особливо небезпечної хвороби треба щороку щеплювати свійських тварин, уникати спілкування з незнайомими та дикими тваринами. Звертаємо вашу увагу, що інфікування небезпечним вірусом може трапитися не лише при укусі або подряпанні, а навіть і при ослиненні кожних покровів.

Нагадаємо, щоб не захворіти на сказ необхідно дотримуватися наступних правил:

  • уникати контакту з невідомими тваринами;
  • якщо ушкодження отримані, треба ретельно промити місце ураження водою з милом, обробити йодом та негайно звернутися до лікаря-рабіолога;
  • при ушкодженнях, нанесених відомими тваринами, за ними потрібно встановити ветеринарне спостереження;
  • якщо тварина загинула, ветеринарний лікар направляє її труп для лабораторного дослідження на наявність вірусу сказу;
  • у випадку, коли ветеринарне спостереження за твариною неможливе або ушкодження нанесла дика хижа тварина або кажан, лікар-рабіолог призначає антирабічне лікування.