Брифінг присвячений інфекційним та неінфекційним літнім захворюванням, їх профілактика

Бриф Карлова

15 червня 2023 року на медійній платформі Kharkiv Media Hub відбувся брифінг представників Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної військової адміністрації та державної установи “Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”,  присвячений стану захворюваності в Харківській області на інфекційні та неінфекційні хвороби, профілактиці літніх захворювань.

Директор Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної військової адміністрації Максим Хаустов акцентував увагу на важливості профілактичних заходів, поінформував про стан епідемічної ситуації з холери, харчових отруєнь та неінфекційних захворювань, про важливість імунізації дорослих і дітей для запобігання інфекційним захворюванням та їх спалахам, особливо у воєнний час.

Завідувач відділення епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» Тетяна Карлова проінформувала про стан епідемічної ситуації в Україні та Харківської області, зокрема з інфекцій з водним та харчовим шляхом передачі. Вона акцентувала увагу на гострих кишкових інфекціях  та реєстрації випадків кору в Україні. Зауважила, що фахівцями нашої установи здійснюється систематичний моніторинг стану атмосферного повітря, грунту, води поверхневих водойм та пляжів, направлений на виявлення забруднення патогенами та хімічними речовинами.

Окремим питанням розглянуто зареєстрований випадок сказу у лисиці, епізоотична ситуація щодо сказу у Лозівському районі та запровадженого комплексу протиепідемічних та протиепізоотичних заходів, що запроваджені. Забезпеченість Харківської області антирабічними препаратами є достатньою.