Тренінг з питань холодового ланцюга та управління вакцинами

WhatsApp Image 2023-06-16 at 19.09.27 м

15 червня 2023 року відбувся регіональний офлайн-тренінг «Холодовий ланцюг та управління вакцинами» для посадових осіб, відповідальних за зберігання, транспортування та використання вакцин в закладах охорони здоров’я Харківської області.

👩‍🔬 Захід організований МОЗ України за підтримки Світового банку для медичних працівників регіону. Тренінг проведено фахівцями ЮНІСЕФ у співпраці з Центром громадського здоров’я за участю регіонального тренера в.о. завідувача відділення імунопрофілактики відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб Максим Фокін.

Учасники тренінгу ознайомились із правилами розміщення вакцин у холодильному обладнанні, в тому числі й під час практичних вправ, запропонованих тренерами. Під час регіонального тренінгу проведено огляд нормативної бази, на яку слід спиратись для забезпечення ефективного процесу імунізації, вимог дотримання холодового ланцюга, правильного розміщення холодильного обладнання та температурного моніторингу, який забезпечується, зокрема, використанням додатково закуплених у межах проєкту реєстраторів температури – термологерів.

Як повідомлялось, МОЗ України за підтримки Світового банку забезпечило заклади охорони здоров’я та обласні центри контролю та профілактики хвороб спеціалізованим холодильним обладнанням для зберігання імунобіологічних препаратів – закуплено 5 168 одиниць холодильників із льодовим захистом, морозильних камер з акумулятором холоду та мережевих комбінованих холодильників.

Також у межах цього проєкту закуплено 4 134 термологери і передбачено впровадження цифрового онлайн-інструменту для мапування усіх точок вакцинації та холодового обладнання для ефективного використання нового обладнання для забезпечення холодового ланцюга.