Вакцинація – це важливо

Вакцинація це важливо — копия

Вакцинація завжди була і залишається провідним засобом профілактики інфекційних хвороб. Заперечити значення вакцинації для здоровʼя населення всього світу неможливо. За винятком безпечної питної води ніщо більше, навіть антибіотики, не здійснило такого впливу на зниження смертності та захворюваності (у т.ч. інвалідізацію) населення, як вакцинація. На сьогодні можна сказати, що вакцинація – це невидимий фронт боротьби всієї медичної спільноти з інфекційними хворобами, яка ведеться за кожного українця.

Фахівцями обласного центру контролю  та профілактики захворювань проводиться постійний моніторинг стану імунізації населення області. За 5 місяців поточного року виконання плану профілактичних щеплень в області є недостатнім по більшості показників.

У зв’язку із російською агресією, продовженням бойових дій на території області на  даний час відсутня можливість повноцінного надання медичної допомоги населенню, у т.ч. проведення профілактичних щеплень на більшості деокупованих територій. Діти не отримують своєчасно профілактичні щеплення проти більшості вакцинокерованих інфекцій: туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, кашлюку, правця та проти поліомієліту. Вкрай на низькому рівні охоплення щепленнями проти дифтерії та правця дорослого населення.

Незадовільна ситуація з імунопрофілактики, що склалась, становить загрозу для кожного, хто не отримав щеплення – в частині виникнення інфекційних захворювань, для громадськості в цілому – в частині ризику їх епідемічного поширення.

В країні досі триває спалах поліомієліту, постійно фіксуються випадки кору. Тож усі діти, що не мають щеплень від цих захворювань – у небезпеці.

Влітку зростають ризики захворювання на правець як дітей, так і дорослих. Робота, відпочинок у саду чи на городі, наслідки бойових дій підвищують можливість інфікування збудником правця.

Тому просимо батьків дуже серйозно та відповідально ставитись до свого здоровʼя та здоровʼя власної дитини. Доступна та безоплатна вакцинація – це найбільш ефективний метод запобігання захворювань та їх тяжких наслідків.

Отримати щеплення на сьогодні  як ніколи легко – навіть не потрібно мати декларації з сімейним лікарем. Необхідно просто прийти до найближчого медичного закладуПеред вакцинацією не треба проходити обстежень, приймати специфічних ліків або дотримуватись дієти. Щеплення відповідно до Календаря профілактичних щеплень безоплатне та ефективне.

Захистіть себе та своїх близьких!