Холера

e839e83e-dc7b3879bc3f229fd847bd1738f7a89c (1)1

Холера залишається в світі глобальною загрозою в системі охорони здоров’я.  Епідемії холери супроводжують війни та природні катаклізми. Забезпечення населення якісною водою, вирішення питання санітарної очистки територій, доступність медичної допомоги мінімізує ризики розповсюдження холери у разі виникнення поодиноких випадків.

Масштабна військова агресія росії, яка триває в нашій країні другий рік, впливає на епідпроцес багатьох інфекцій. Війна створила ідеальні умови для поширення холери. Цивільне населення в зоні бойових дій не має доступу до чистої води і медичного обслуговування. На частині деокупованих територій залишаються  зруйнованими системи водопостачання та водовідведення. Продовження диверсій  та повітряних атак на критичні об’єкти інфраструктури ускладнює надання якісних послуг населенню з санітарії та гігієни.  Не виключається використання агресором збудника холери як біологічної зброї.

В країні протягом всього року проводиться моніторинг захворювання на холеру серед хворих з дисфункцією кишківника. З першого червня розпочався моніторинг за циркуляцією холерного вібріону у воді відкритих водойм. Патогенні холерні вібріони за результатами досліджень в 2023 році в нашій області не виділялись. На теперішній час випадків холери та виділення з об’єктів довкілля патогенних холерних вібріонів, здатних викликати епідемічні ускладнення, в південних областях не зареєстровано.

В 2022 році спалах цього захворювання виник в окупованому Маріуполі, його дійсний масштаб та наслідки було приховано країною–агресором. В цьому році ситуація може ускладнитися через руйнівну повінь після підриву Каховської ГЕС.

Щоб попередити хворобу необхідно дотримуватись запобіжних заходів:

  • додержуватись правил особистої гігієни;
  • пити бутильовану воду, не вживати страви, які придбані у сумнівних місцях;
  • не купатися у випадкових водоймах, не допускати попадання води в ротову порожнину під час купання;
  • при виникненні симптомів кишкової інфекції – негайно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою.

Турбота про здоров’я Ваш внесок у перемогу!

Довідково: Холера — особливо-небезпечне гостре кишкове інфекційне захворювання, основними ознаками якого є зневоднення організму внаслідок нестримної діареї та відсутність больового синдрому у животі. Інкубаційний період триває від декількох годин до 5 діб. Основним фактором передачі є вода.