Чим небезпечні кліщі та як не захворіти

МОЗ
👨‍⚕ Іксодові кліщі, які живуть в траві та зрідка потрапляють на невисокі кущові рослини, можуть переносити багато хвороб. Найпоширенішими з них в Україні є кліщовий вірусний енцефаліт та бореліоз, більш відому як хвороба Лайма.
🔎 Кліщовий енцефаліт
Це запалення головного мозку, що як наслідок, може призвести до паралічу та смерті пацієнта. Специфічних ліків проти енцефаліту немає – тільки симптоматичне лікування вдома чи в лікарні в разі важкого перебігу.
Найкращий захист від кліщового енцефаліту – це завчасна вакцинація дітей та дорослих. Потрібно отримати три дози вакцини. Інтервал між першою та другою дозою 1-3 місяці, між другою та третьою – 5-12 місяців. Першу бустерну дозу вводять через 3 роки, наступні – кожні 5 років після останньої бустерної дози.
🔎 Хвороба Лайма (бореліоз)
Первинними симптомами цієї хвороби є гарячка, головний біль, сильна втома та часто – характерна червона пляма в місці укусу (еритема), яка з часом більшає і стає схожою на мішень. Іншими проявами хвороби Лайма можуть бути біль у суглобах, серці (кардит) чи частковий параліч обличчя або шиї.
Якщо в перші тижні, а краще – дні, не зупинити хворобу Лайма курсом антибіотиків або не завершити її лікування, вона перейде в хронічну форму, яка не піддається ефективній медикаментозній терапії.
❗ Що робити, якщо ви виявили на собі кліща:
☛ Якщо ви виявили на собі кліща — якнайшвидше видаліть його самостійно або зверніться до найближчого медзакладу.
☛ Обробіть місце укусу хлоргексидином, водою з милом, спиртом тощо.
☛ Одразу зв’яжіться із сімейним лікарем: очно чи дистанційно.
☛ Отримайте рецепт на антибіотик, потрібний для знищення борелій, які, можливо, вам передалися.
☛ Повністю закінчіть призначений лікарем курс антибіотиків, не перериваючи його.
☛ Будьте уважні до симптомів хвороби Лайма після лікування – можливо, буде потрібен другий етап терапії.
Більше читайте тут: https://bit.ly/3NZB8rq
Джерело – сторінка facebook МОЗ України