I`ll be back. Аденовірусна інфекція влітку

Аденовірусна

Аденовірусна інфекція – гостре респіраторне вірусне захворювання, збудником якого є аденовірус. Характеризується переважним ураженням слизових оболонок очей, дихальних шляхів, шлунково-кишкового тракту.

Джерелом інфекції може бути хвора людина або вірусоносій. Аденовіруси поширюються повітряно-краплинним шляхом при чиханні та кашлі, контактно-побутовим – при недотриманні гігієни рук або через забруднені предмети побуту.

До групи ризику входять діти віком від 6 місяців до 6 років. До 6-7 років дитина може перехворіти на аденовірусну інфекцію декілька разів і щоразу організм буде виробляти специфічний імунітет (антитіла) до конкретного серотипу аденовірусів.

Інкубаційний період складає від одного дня до тижня. Зазвичай захворювання починається з загальних ознак інтоксикації: підвищення температури, головний біль, слабкість, адинамія, втрата апетиту. Далі розвивається типова клінічна картина аденовірусної інфекції, для якої характерний комплекс катаральних явищ: нежить, закладеність носа, першіння у горлі в поєднанні з запаленням слизової оболонки очей (почервоніння, сльозотеча, світлобоязнь). Інфекція може спускатися вниз дихальними шляхами, провокуючи розвиток бронхіту і навіть пневмонії.

Існує кишковий варіант перебігу захворювання. У цьому випадку аденовірус вражає шлунково-кишковий тракт, що супроводжується болем в животі та діареєю.

Аденовірусна інфекція небезпечна не тільки своїм перебігом, але й можливими ускладненнями: ларингоспазм, отит, енцефаліт, менінгіт, дисфункція кишківника, ураження серця та нирок. Щоб уникнути ускладнень, необхідно звернутися до лікаря при виникненні перших симптомів.

Профілактика аденовірусної інфекції влітку:

  • Частіше мийте руки! Якщо поруч немає проточної води, використовуйте антисептик.
  • Підтримуйте чистоту вашого простору. Регулярно провітрюйте квартиру, проводьте вологе прибирання.
  • Не допускайте переохолодження. Дотримуйтесь міри при охолодженні повітря за допомогою кондиціонера і не вмикайте його відразу після того, як прийшли зі спеки.
  • Дотримуйтеся здорового способу життя для укріплення імунної системи. Займайтеся фізкультурою, приймайте вітаміни, почніть загартовуватись.
  • Підтримуйте водний баланс організму. У спеку пийте більше води кімнатної температури, не зловживайте холодними напоями.

При перших проявах хвороби не зволікайте, звертайтеся за медичною допомогою. Бережіть себе і здоров’я своїх дітей!